Lietuvoje standartinis pelno mokestis sudaro 15 proc. nuo apmokestinamųjų pajamų, tačiau kaip mokestinė lengvata yra taikomas ir lengvatinis - 5 proc. pelno mokestis. Kokioms įmonėms galima mokėti mažesnį pelno mokestį ir į kokias išimtis svarbu atsižvelgti vertinant, ar ši lengvata gali būti pritaikyta?
Kaip ir kasmet sutikę Naujuosius metus, sulaukiame ir įstatymų ir kitų norminių aktų pakeitimų. Ką kitaip skaičiuosime ar darysime nuo 2017 metų?
Artėjant Kalėdoms dauguma įmonių planuoja, kokias dovanas pirks įmonės klientams ar į kokius renginius pakvies savo partnerius. Tačiau mažai kuris vadovas žino, kiek realiai tokios dovanos kainuoja įmonei, žinant, kad dažnais atvejais tokios išlaidos yra papildomai apmokestinamos.
Šie metai buvo išskirtiniai kalbant apie pokyčius darbo santykių reguliavimo srityje. Metų viduryje priimtas naujas Sodros įstatymas, o rudeniui prasidėjus – Darbo kodeksas, žada daug naujovių 2017 metais. Trumpai, apie tai, kokius darbus dar turime padaryti šiais metais, kad tinkamai pasiruoštume artėjantiems pokyčiams kitąmet.
Jei prekes parduodate su 0% PVM tarifu, susiduriate su rizika, kad VMI atlikusi patikrinimą, šio tarifo taikymą pripažins nepagrįstu. Tada nurodys priskaičiuoti ir sumokėti PVM, baudas ir delspinigius. Kad tokia situacija neatsitiktų būtent jums, svarbu suprasti, kaip šias rizikas galima valdyti.
Kai baigėsi vienas iš mūsų įmonės susirinkimų vėl kilo mintis, kad jis užtruko per ilgai ir vistiek ne visi klausimai buvo aptarti ar išspręsti. Tikiu, kad daugelis įmonių vadovų pagalvoja tą patį tik pasibaigus eiliniam susirinkimui.
Biudžetavimo procesas iš esmės turėtų būti bendras visų įmonės atsakingų darbuotojų ar skyrių vadovų darbas, kuris atspindi įmonės veiklos ir siekiamų rezultatų planą.
Ar žiūrėdami į įmonės finansines ataskaitas dažnai pagalvojate, kad jose per daug skaičių ir per mažai aiškumo? Taip yra buvę ir mums, kol neišmokome suprasti ir analizuoti ataskaitose pateiktų duomenų