Naujasis Darbo kodeksas suteikia teisę iki 2020 m. liepos 1 dienos panaudoti tas atostogas, kurias darbuotojai uždirbo labai seniai - iki 2014 metų vidurio. Vėliau uždirbtas atostogas reikėtų panaudoti per trejus metus nuo tada, kai jos buvo uždirbtos.
Finansinės ataskaitos už 2018 metus ruošiamos taikant naujas formas ir naujus reikalavimus, kurie įsigaliojo 2016 metais. Kokios finansinės ataskaitos yra privalomos mažoms, vidutinėms ir didelėms įmonėms? Kam privalomas auditas?
Per pusmečio laikotarpį iki 2019 m. liepos 1 dienos VMI kviečia deklaruoti „pamirštus“ pastarųjų penkerių metų mokesčius ir juos susimokėti be baudų ir delspinigių.
Nauji metai atneša ir daug pakeitimų verslui ir darbuotojams. Keičiasi darbo užmokesčio skaičiavimo tvarka, mokesčių tarifai, formulės ir dydžiai. Kai kurios lengvatos naikinamos, įvedamos naujos, didėja akcizai cigaretėms ir alkoholiui.
Iki 2019 metų liko visai nedaug laiko, tačiau jo pakankamai, kad galėtume tinkamai pasiruošti artėjantiems pokyčiams.
Ar jau perkate dovanas klientams ir organizuojate jiems renginį? Įvertinkite, kiek iš tiesų jums kainuos visi šie pirkiniai dėl papildomo apmokestinimo.
Artėjant šventėms jau planuojame nudžiuginti ir savo įmonės darbuotojus - nupirkti jiems dovanų ar suorganizuoti smagų kalėdų vakarėlį. Tačiau kiek tai iš tiesų kainuoja įmonei?
Kasmet iki lapkričio 15 dienos turi būti sumokamas žemės mokestis. Kaip jis skaičiuojamas ir kodėl keitėsi mokesčio suma 2018 metais?
Nuo 2019 metų pradės veikti priemonės, kurios įgyvendinamos siekiant sumažinti šešėlinio verslo mastą Lietuvoje. Tikimasi, kad viešai skelbiamas nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašas, vienkartinė pusmečio mokesčių amnestija ir kitos priemonės paskatins pajamas slepiančius mokesčių mokėtojus pereiti prie legalaus verslo modelio.
Nuo 2018 metų gegužės 25 dienos pradėtas taikyti Bendrasis Duomenų Apsaugos Reglamentas (BDAR) sukėlė daug neaiškumo ir papildomų klausimų. Kodėl ir kam jis taikomas? Kokius dokumentus turime paruošti ir kaip teisingai tvarkyti asmenų duomenis?