Per pastaruosius keletą metų VMI darbo pobūdis ir metodai keitėsi ir tam didžiausią įtaką turėjo diegiamos naujos technologijos, keičiama vidinė struktūra ir naujos probleminės mokesčių surinkimo sritys. Kas naujo bendraujant su VMI?
Viewing entries in
Mokesčiai
Per pastaruosius keletą metų VMI darbo pobūdis ir metodai keitėsi ir tam didžiausią įtaką turėjo diegiamos naujos technologijos, keičiama vidinė struktūra ir naujos probleminės mokesčių surinkimo sritys. Kas naujo bendraujant su VMI?
Dažna vidutinė ar maža įmonė neišsiverčia be paskolų iš akcininko, ypač veiklos pradžioje ar pritrūkus apyvartinių lėšų. Vėliau, įmonei pradėjus gauti pajamų, dažnai akcininkams išduodamos paskolos.
Kokios mokestinės rizikos atsiranda įmonei gavus paskolą iš akcininko ar išmokėjus jam paskolą?
Lietuvoje standartinis pelno mokestis sudaro 15 proc. nuo apmokestinamųjų pajamų, tačiau kaip mokestinė lengvata yra taikomas ir lengvatinis - 5 proc. pelno mokestis. Kokioms įmonėms galima mokėti mažesnį pelno mokestį ir į kokias išimtis svarbu atsižvelgti vertinant, ar ši lengvata gali būti pritaikyta?
Nuo 2017 metų keičiasi NPD ir PNPD. Kas tai ir kam jie naudojami? Kaip skaičiuojami ir kaip įtakoja darbuotojo gaunamas pajamas?
Kaip ir kasmet sutikę Naujuosius metus, sulaukiame ir įstatymų ir kitų norminių aktų pakeitimų. Ką kitaip skaičiuosime ar darysime nuo 2017 metų?
Artėjant Kalėdoms dauguma įmonių planuoja, kokias dovanas pirks įmonės klientams ar į kokius renginius pakvies savo partnerius. Tačiau mažai kuris vadovas žino, kiek realiai tokios dovanos kainuoja įmonei, žinant, kad dažnais atvejais tokios išlaidos yra papildomai apmokestinamos.
Kiekvienais metais prieš prasidedant švenčių sezonui imame planuoti, kokias dovanas įteiksime savo darbuotojams, kokį renginį surengsime ar kaip kitaip įmonėje paminėsime šias šventes. Kadangi Kalėdas švenčiame ne tik šeimose, bet ir įmonėse, turėtume žinoti, kiek iš tikrųjų įmonei kainuoja kalėdinis vakarėlis, dovanos ar prizai įmonės darbuotojams ir jų vaikams.
Nuo spalio pradėjo veikti išmanioji mokesčių administravimo sistema i.MAS, kas ją sudaro, kokiu tikslu ji buvo sukurta ir kokie pagrindiniai pokyčiai laukia įmonių?
Nuo 2016 m. spalio 1 dienos pradėjus veikti naujai išmaniajai mokesčių administravimo sistemai i.MAS, įmonės privalės VMI pateikti važtaraščių duomenis realiu laiku. Tai reiškia, jog krovinys negalės būti išvežtas, kol nebus suformuotas ir VMI pateiktas važtaraštis.
Jei prekes parduodate su 0% PVM tarifu, susiduriate su rizika, kad VMI atlikusi patikrinimą, šio tarifo taikymą pripažins nepagrįstu. Tada nurodys priskaičiuoti ir sumokėti PVM, baudas ir delspinigius. Kad tokia situacija neatsitiktų būtent jums, svarbu suprasti, kaip šias rizikas galima valdyti.